گزارش کاراموزی رشته برق اصلاح سیستم برق و سیم کشی|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-red-light

گزارش کاراموزی رشته برق اصلاح سیستم برق و سیم کشی

گزارش کاراموزی رشته برق اصلاح سیستم برق و سیم کشی
دانلود بهترین فایل گزارش کاراموزی رشته برق اصلاح سیستم برق و سیم کشی
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

گزارش کاراموزی رشته برق اصلاح سیستم برق و سیم کشی در 41 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

فهرست مطالب 

 

 

1.مقدمه

2.پارامترهای مهم در طراحی پست و انتخاب تجهیزات

3.هماهنگی عایقی

4.شن و شینه بندی

5.فواصل زمین كردن نقطه نوترال و سیستم زمین

6.برقگیر

7.ترانسفورماتور

8.سكسیونر

9.كلیدهای قدرت

10.ترانسفورماتورهای اندازه گیری

11.موج گیر

12.P.L.C

13.جبران كننده ها

14.سیستم های تغذیه DC و AC

15.حفاظت ترانسفورماتور

 

گزارش كار آموزی

عنوان كار : اصلاح سیستم برق فشار ضعیف ساختمان آزمایشگاهی اصلاح بذر جهاد كشاورزی كرج واقع در كیلومتر 5 جاده مردآباد – و همچنین تغییر شكل كلی سیم كشی قدیمی ساختمان و ایجاد سیستم اعلام حریق .

علت این كار این بود كه اصلاح بذر نیاز به دستگاه های جدید آزمایشگاهی برای كشت باكتری داشت و به همین منظور تصمیم به نوسازی سیم كشی كل ساختمان مربوط من جمله اداری و آزمایشگاهی

به همین منظور بعد از انجام مراحل اداری بین شركت مهر پریشی و جهاد كشاورزی یك سیستم از شركت برای بازدید محل فرستاده شد بررسی و مطالعه میزان مصرف هر یك از دستگاه ها به خصوص دستگاه های فوق حساس آزمایشگاهی و دستگاه هایی كه مصرف برقی بالایی داشتند مثل اتوكلاو و دستگاه های اندازه گیری  وزن و قطر باكتری و ...

و همچنین سیستم برق قدیمی ساختمان و فرسوده بودن سیم ها شركت سه طرح به كمیسیون اداره كشاورزی ارائه كرد تا كمیسیون در مورد قیمت و نوع اجرای طرح تصمیم بگیرد .

طرح 1- اجرای سیم كشی از طریق داكت

طرح 2 – اجرای سیم كشی توكار ( هزینه بالایی داشت )

طرح 3 – اجرای سیم كشی از طریق راكت فقط بای آزمایشگاه ها

كه كمیسون طرح اول ( اجرای سیم كشی از طریق داكت ) موافقت كرد . در واقع علت توكار نشدن سیم كشی علاوه بر مسئله هزینه ی بالا تر نسبت به دیگر طرح ها موجب تعطیل شدن ساختمان اداری برقی آزمایشگاه و در نتیجه از بین رفتن گونه های باكتری به علت قطعی برق در ساختمان می شد با تایید كمیسیون استارت كار عملی پروژه از تاریخ 20/12 روی ساختمان آغاز شد و بنا به در خواست جهاد كشاورزی در ایام تعطیل نوروز نیز برای سریع انجام شدن كار مشغول بودیم لازم به ذكر است چون برق نباید قطع می شد سیم كشی سابق همچنان برق دار بود . و سیستم جدید با داكت كشی  و مشخص كردن مسیر های داگ با توجه به لطمه نزدن به زیبایی و حفظ نمای داخلی ساختمان و كوتاه شدن مسیر ها ادامه داشت .

 

مراحل كار :   

مرحله اول : اجرای سینی كشی در راهروهای اصلی : این سینی ها به دلیل قطر بالای كابل سنگینی و زیاد بودن سیم ها استفاده شد در این قسمت امكان استفاده از داكت مقدور نبود و از سینی 20 استفاده كردیم . این سینی ها از تابلوی اصلی روی دیوارها نصب می شد .

2- ایجاد انشعاب از تابلوهای فرعی بوسیله داكت نمره 9 استفاده شد و مسیرهای فرعی تركه مصرف كننده ی كمی داشتند از داكتهای 2 و 4 استفاده می شد . بعد از كار داكت كشی طبق نقشه تعداد رشته و نوع سیم مورد نظر در داكتهای مخصوص خود قرار گرفتند و شروع به نصب كلید و پریزهای روكار در محلهای مورد نظر مطبق نقشه ها انجام شد  .

كابل ورودی به ساختمان و تابلو از پست 35+3*50 بوده بعد از سیم كشی توسط داكت و نصب كلید و پریزها شروع به نصب مهتابی ها كردیم كه حدود 150 مهتابی بود پس تابلوی اصلی و تابلوهای فرعی سر جای خود قرار داده شد و برای حفاظت دستگاه ها و ایمنی یك چاه ادت در پشت ساختمان صفر گردید و در آن از كابل 16 استفاده شد و در انتهای كار پس از هماهنگی با متخصصین آزمایشگاهها پس از قطع برق حدود 40 دقیقه كل كابلها به كابلهای جدید وصل شد البته ( بعد از قطع برق ترانس ) این كار ها انجام شد البته ما می خواستیم ups و اپستی لایزر ثابت كننده ولتاژ هم بگذاریم كه به علت بالا بودن هزینه موافقت نشد در خاتمه كار با نصب سانترال های اعلام حریق و سنورهای آنها طبق نقشه در حدود 7 روز كاری كار خاتمه یافت .

نتیجه كار : با توجه به كارهای انجام شده می توان گفت 50تا60% اجرای چنین كارهایی مربوط به محاسبات و خلاقیت های كاری بوده كه زمان پر و حساس است از جمله این حساسیت ها محاسبه آمپراژ و پیش بینی اضافه شدن دستگاه ها در آینده و مابقی مشكلات مربوط به عملی كردن طرح ها می باشد.

لازم به ذكر است بدانید این ساختمان 40 سال پیش توسط اسرائیلی ها ساخته شده بود كه در ساخت آن از تیرچه بلوك و بتون آرمه در دیوارها و سقفها استفاده شده بود كه با مشكلات زیادی برای سوراخ كردن دیوار و سقف مواجه شده بودیم .

 

مشخصه فنی پروژه :

  1. داكت كشی ، سیم كشی و نصب پریز مطابق نقشه BE.Z

  2.   داكت كشی ، سیم كشی و نصب سیستم روشنایی مطابق نقشه BE.3

  3. داكت كشی ، سیم كشی و نصب سیستم تلفن مطابق نقشه BE.4

  4. داكت كشی ، سیم كشی و نصب اعلام حریق مطابق نقشه BE.5

  5. داكت كشی ، سیم كشی و نصب تابلو اصلی و تابلوهای فرعی مطابق نقشه های BE.6  و BE.7

اندازه گیری جریان را از روی پلاك دستگاه و آنهایی كه نداشتند با كلمپ یك بازویی كه روی اهم متر است و دور سیم می انداختیم البته فقط یك رشته و از روی سیم جریان را اندازه می گیرد .

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
توضیحات بیشتر و دانلود

کلمات کلیدی: گزارش کاراموزی برق دانلود پروژه کارآموزی اصلاح سیستم برق و سیم کشی کارآموزی در اصلاح سیستم برق و سیم کشی اصلاح سیستم برق و سیم کشی دانلود گزارش کارورزی اصلاح سیستم برق و سیم کشی

مطالب دیگر

پرسشنامه کیفیت خواب پیتز بورگ PSQI

پرسشنامه مهارت های معلمی زیمباردو

پرسشنامه نشخوار فکری خشم (ARS) سوکودولسکی و همکاران (2001)

پرسشنامه نیازهای اساسی روانشناختی PNS

پرسشنامه وندالیسم و دیوارنویسی

پرسشنامه هوش فرهنگی ارلی وانگ (2003)

پرسشنامه هوش معنوی عبداله زاده

پرسشنامه هوش هیجانی 28 سوالی برادبری و گریوز

پرسشنامه هیجان های تحصیلی پکران 43 سوالی AEQ

پرسشنامه ی فرزند پروری شفر

گزارش کارآموزی آشنایی با صنعت رنگ

گزارش کارآموزی طراحی نیمكت

پروژه کارآفرینی کارگاه تولید بتن سبک (واتیونگ – هبل – سیلیکا)

پروژه کارآفرینی کارگاه تولید برس سر و شانه پلاستیکی

گزارش کارآموزی در شركت محصولات كاغذ لطیف

پروژه کارآفرینی کارگاه تولید بالاست مهتابی

گزارش کاراموزی در شركت كامپیوتری

پروژه کارآفرینی کارگاه تولید آنتیموان

گزارش کارآموزی سفال و سفال گری

پروژه کارآفرینی کارگاه تولید آداپتور