گزارش کارآموزی شیمی در پروسه تولیدات صنایع غذایی و آزمایشگاهی|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-red-light

گزارش کارآموزی شیمی در پروسه تولیدات صنایع غذایی و آزمایشگاهی

گزارش کارآموزی شیمی در پروسه تولیدات صنایع غذایی و آزمایشگاهی
دانلود بهترین فایل گزارش کارآموزی شیمی در پروسه تولیدات صنایع غذایی و آزمایشگاهی
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

,گزارش کارآموزی شیمی در پروسه تولیدات صنایع غذایی و آزمایشگاهی در 65 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

, 

,نانو در صنایع غذائی

,مقدمه

, یکی از مهم‌ترین بخش‌های صنعت تمام کشورها که با امنیت غذایی در ارتباط است صنایع غذایی می‌باشد. با کمبود منابع غذایی و افزایش جمعیت، توسعه این بخش از صنعت ضروری به نظر می‌رسد. استفاده از فناوری‌های نوین در این بخش رویکردی جدید است که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد. کشور ما یکی از بزرگترین واردکننده‌های محصولات غذایی است و اگر امروز به فکر تولید و فرآوری غذا نباشیم، هر روز بر میزان واردات محصولات غذایی افزوده می‌شود. حال بایستی توسعه پایدار در این صنعت را دنبال کرد و با کمک فناوری به توسعه بهره‌وری در آن باشیم. همگرایی فناوری نانو و علم غذا منجر به بروز قابلیت‌های فراوانی می‌شود که همین امر باعث شده است که حدود 200 شركت بزرگ در سراسر دنیا در این زمینه سرمایه‌گذاری‌های كلان نموده‌ و محصولاتی نیز به بازار عرضه کنند. گذشته از محصولات ارائه‌شده با توجه به پتانسیل فوق‌العاده كاربرد فناوری نانو در صنایع غذایی انتظار می‌رود طی دو دهه آینده انقلاب بزرگی در زمینه صنایع غذایی و كشاورزی پدید آید به گونه‌ای كه اثرات آن بسیار فراتر از كشاورزی مكانیزه و انقلاب سبز (Green Revolution) خواهد بود. شركت‌های بزرگ صنایع غذایی و دولت‌ها درصدند حوزه كاربردی فناوری نانو در صنایع غذایی را به كمك دانشمندان صنایع غذایی مشخص كنند و از آن در جهت رفع نیازها استفاده نمایند. از موارد فوق چنین استنباط می گردد که کشور ما نیز ناگزیر بایستی به این عرصه وارد گردد و نیازسنجی های ممکن بایستی هر چه سریعتر انجام گیرد. در این مقاله ابتدا به بررسی و جایگاه صنایع غذایی در ایران پرداخته شده و سپس کاربردهای فناوری نانو در صنایع غذایی ذکر شده و بازار آن مورد بحث قرار گرفته است.

,برگزاری همایش‌‌هایی با موضوع فناوری‌نانو، راه‌اندازی کنسرسیوم‌هایی برای مواد غذایی بهتر و سالم‌تر، همچنین بالا بردن آگاهی مردم از طریق رسانه‌ها، مؤید تأثیرگذاری فناوری‌نانو بر صنایع غذایی است. انواع کاربردهای نانو در این زمینه شامل بسته‌بندی‌های هوشمند، مواد نگهدارنده و مواد خوراکی تعاملی (interactive) است، که به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد موادغذایی را با توجه به ذائقه و نیازغذایی مورد نظرشان تغییر دهند.

,بیشترغول‌های تولید کننده موادغذایی مانند Nestle,Kraft,Heinz و Unilever برنامه‌های تحقیقاتی مشخصی در این زمینه دارند تا بتوانند سهم بازار خود را در دهه‌های آینده حفظ کنند. این بدان معنا نیست که مواد غذایی به‌طور اتمی تغییر پیدا کنند و یا با نانوماشین‌ها تولید شوند، زیرا آرزوی تولید غذاهای مولکولی با کمک نانو ماشین‌ها فعلاً عملی نیست.

,با علم به قابلیت‌های فناوری‌نانو امید است، بتوان سیستم‌های فعلی فراوری مواد غذایی را تغییر داده، محصولاتی مطابق با فرهنگ تغذیه سالم به بازار عرضه كرد. محققان همچنین امیدوارند بتوانند با استفاده از مواد افزودنی، کیفیت مواد غذایی و هضم و جذب غذا را در بدن افزایش دهند. اگر چه بعضی از این اهداف دور از انتظار به نظر می‌رسد، اما امروزه صنایع بسته بندی از فناوری‌نانو در محصولات خود کمک می‌گیرند.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
توضیحات بیشتر و دانلود

کلمات کلیدی: گزارش کارآموزی شیمی در پروسه تولیدات صنایع غذایی و آزمایشگاهی پتروشیمی کارورزی پروسه تولیدات صنایع غذایی کارآموزی پروسه تولیدات صنایع غذایی دانلود کارآموزی پروسه تولیدات صنایع غذایی پروژه کارآموزی پروسه تولیدات صنایع غذایی

مطالب دیگر

پاورپوینت بررسی گیاه صنعتی كنجد

پاورپوینت بررسی کشت جنین

پاورپوینت بررسی علفهای هرز نخود

پاورپوینت معرفی آبدزک

پاورپوینت بررسی دستگاه تولید مثل طیور

پاورپوینت بررسی سبک رازی

پاورپوینت تکنیک های مهم خلاقیت

پاورپوینت و تحقیق بررسی روستای قاشقچی

دانلود پاورپوینت بررسی سبک معماری یونان

دانلود پاورپوینت بررسی نمای ساختمان

گزارش کارآموزی برق و الكترونیك ابزار دقیق و شبكه های صنعتی در پتروشیمی شهید تندگویان

گزارش کارآموزی دستگاه آیزوماکس مهندسی نفت در پالایشگاه تبریز

گزارش کارآموزی واحد تصفیه گاز جدید و گوگرد سازی پتروشیمی

گزارش کارآموزی سیستم حسابداری بانکداری اسلامی بانک ملی

گزارش کارآموزی سیستم حسابداری اداره تامین اجتماعی

طرح توجیهی کسب و کار تولید پالت چوبی

طرح توجیهی کسب و کار خدمات كامپیوتری پژوهش

گزارش کارآموزی حسابداری در شرکت غله و خدمات بازرگانی

گزارش کارآموزی حسابداری در شبكه بهداشت

گزارش کارآموزی حسابداری در کارخانجات تولیدی